Loading

Радослав Маринов от Брезник най-добър при победата на "Миньор" над ЦСКА

Отборът на Миньор (Перник) победи като домакин ЦСКА (София) с 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) в мач от първа група на шампионата за юноши старша възраст.Перничани неприятно изненадаха гостите от София, като им нанесоха второ поражение в шампионата досега. Със своя успех волейболистите на Миньор скочиха с едно място нагоре във временното класиране, като вече са на трето място в групата, след Пирин Балканстрой (Разлог) и ЦСКА (София). Така те изпревариха отборът на Славия, който с днешната си загуба отиде на четвърто място.„За мен тази победа не е неочаквана" заяви треньорът на Миньор Асен Асенов. „Още през есента, когато гостувахме на Червените, спечелихме първия гейм от срещата, като оставихме армейците само на 14 точки. После обаче се получи срив и загубихме. Сега обаче се видя, че можем да печелим и ще продължаваме да го правим. Всички състезатели се представиха на ниво и съм доволен. Мога да отлича разпределителят на тима Стилиян Асенов и капитанът Радослав Маринов. Повечето от волейболистите играят в мъжкия отбор на Миньор и имат двубои във Висшата лига. За това за днешния мач малко се притеснявах. Предишната вечер се прибрахме в един часа след полунощ, след гостуването на Виктория Волей (Пловдив) от първенството на Висшата лига. Но момчетата показаха, че притесненията ми са неоснователни и играха на ниво. Бяхме по-добри от ЦСКА, имахме игрово предимство и логично спечелихме чиста победа", допълни специалистът.